Logo APPKEE

Zabýváme se vývojem mobilních aplikací pro Android a iOS

moderní obce využívají mobilní aplikace pro své občany

moderní obce využívají mobilní aplikace pro své občany

22.9.2019

Moderní obce využívají mobilní aplikaci pro své občany

Mobilní aplikace jsou dnes odborníky označovány za nejmocnější marketingový nástroj. Mají využití v mnoha firmách, hotelech, také v restauracích nebo v obchodech. Ve skutečnosti však mohou mobilní aplikace využívat i obce, které se chtějí stát moderním místem k životu. Sice se lidé do obcí stěhují hlavně za větším klidem, ale takovou moderní aplikaci by i občané obcí ocenili. Díky nim totiž mohou být informováni zavčasu o všem, co se v obci děje. 

Doposud starostové obcí informovali občany o aktuálním dění tak, že vyvěsili plakáty nebo informační letáky na úřední desku. Jenže na úřední desku se nevejdou všechny informace. Proto se ještě dodnes v mnoha obcích hlásí v rozhlasu, jenže rozhlas takřka nikdo neposlouchá, protože tou dobou jsou občané v práci. Ještě se informují občané o blížících se akcích na webové stránce, ovšem ne všichni starostové stíhají zavčasu přidávat informace na web. Další možností, jak občany zavčasu informovat, jsou zmiňované mobilní aplikace na míru. 

Obce by měly využít toho, že žijeme v moderní době a že aplikace jsou mezi lidmi doslova hitem. Jsou stahovány dnes a denně, proč by mezi stahovanými aplikacemi nemohla být i aplikace obce? Prostřednictvím aplikace je možné rychle a zavčasu občany informovat o aktuálním dění, navíc se na aktuality podívá člověk odkudkoli. Nemusí chodit k obecnímu úřadu, aby se podíval na úřední desku, nemusí zůstávat doma, aby poslechl hlášení místního rozhlasu, které bývá často nesrozumitelné. 

Výhody mobilních aplikací

Zasílání push zpráv, tedy krátkých oznamovacích zpráv
Možnost sdílet jakoukoli formu obsahu
Možnost informovat občany o čemkoli prostřednictvím fotografií
Rychlejší komunikace s občany
Možnost natáčení jakéhokoli videomateriálu
Aplikace využívá GPS modul v mobilním telefonu
Možnost získávat informace prostřednictvím formulářů přímo v aplikaci
Občané budou mít veškeré informace o obci vždy po ruce
Základním obsahem aplikace jsou informace z webu obce


Mobilní aplikace nejsou drahou záležitostí

Informovat občany zavčasu o blížícím se svozu odpadu, o očkování psů, o brzkém sportovním plese nebo o dopravních omezeních prostřednictvím mobilní aplikace zní sice skvěle, ale mnohé starosty obcí zastrašuje myšlenka, že se jedná o velice drahé záležitosti. Mnohé obce nezískávají dotace, nemají v kase miliony. Ovšem právě ty potěšíme - dnes totiž mobilní aplikace nejsou drahou záležitostí. Společnost APPKEE totiž přišla s doslovnou revolucí na trh. Začala vytvářet mobilní aplikace na míru dle požadavků za zlomek ceny, jakou nabízí konkurence. Dnes je možné mít mobilní aplikaci skutečně za hubičku. 

K informování občanů vám dnes už nestačí hlášení rozhlasu nebo vyvěšování informací na úřední desky. Lidé nemají čas ani chuť poslouchat chrčící rozhlas nebo jít přes celou obec, aby se zjistili novinky. Pokud nemáte čas ani publikovat aktuality zavčasu na webové stránky, co informovat občany prostřednictvím aplikace? Aplikace jsou vyrobeny odborníky, kteří je vytváří dle požadavků zákazníků. Ať i vaše obec má svou vlastní appku, díky které se stane moderním místem k životu,

Zpět na stránku blog