Logo APPKEE

Zabýváme se vývojem mobilních aplikací pro Android a iOS
Mobilní aplikace

Mobilní aplikace

Co jsou to mobilní aplikace? Pokud mluvíme o mobilních aplikacích, mluvíme o softwarových aplikacích, které byly vytvořené speciálně pro chytré telefony, tablety a pro podobná zařízení. V současné době vznikají aplikace nejrůznějších charakterů, záměr tvůrců je však pokaždé stejný, a sice stále se tvůrci snaží o to, aby se co nejvíce využilo dotykového ovládání mobilního telefonu, stejně ta uživatelské rozhrání a další funkce, které nabízí mobilní telefon. Díky využití funkcí telefonu jsou aplikace pro uživatele atraktivní.

Aplikace jsou součástí našich životů už nějaký ten pátek. Některé mobilní aplikace dokonce bereme jako samozřejmost. Řeč je zejména o vůbec prvních mobilních aplikacích, které mají na svědomí výrobci mobilních operačních systémů. Ti hledali praktické metody či způsoby, jak by mohli uživatelé prohlížet emaily, sledovat zprávy o počasí, telefonovat nebo posílat textové zprávy. Nakonec se rozhodli pro tvorbu aplikací, které jsou dnes součástí mobilního telefonu hned po zakoupení modelu. Jelikož jsou však nedílnou součástí mobilních telefonů, tak si jejich existenci ani neuvědomujeme.

Jaké máme druhy mobilních aplikací?

Jak již bylo zmíněno, od vzniku prvních mobilních aplikací, za nimiž stojí výrobci operačních systémů pro chytré telefony, uplynul už nějaký ten pátek a od té doby se vyrobilo nespočetně mnoho dalších mobilních aplikací. Zatímco některé si byly velmi podobné, jiné se ničím nepodobaly. Vznikly aplikace poznávací, vzdělávací, informační, také užitečné, vzniklo nespočetně mnoho verzí navigací, z nichž nejoblíbenější je navigace Google Maps nebo Waze. Nesmíme zapomenout ani na oblíbené hry. Do aplikací byly zpracovány hry bojové, skákací, také strategické nebo simulátory života, které zaznamenaly opravdu obrovský úspěch po celém světě.

V souvislosti s mobilními aplikacemi se nabízí otázka, kde jsou veškeré aplikace k sehnání? Dnes jsou aplikace k dispozici na distribučních platformách, které mají pod svými křídly jednotliví výrobci operačních systémů pro mobilní telefony, respektive pro mobilní zařízení celkově. K nejznámějším distribučním platformám patří App Store a Google Play, méně známé jsou Windows Phone Store nebo BlackBerry App World.

Jaké jsou výhody mobilní aplikace?

Mobilní aplikaci si dnes zaslouží mít jakákoli firma nebo obec či město. Jedná se o nejmocnější marketingový nástroj, do kterého se vyplatí investovat všemi deseti. Má hromadu výhod a firmě nabízející služby, e-shopům, kavárnám nebo obcím a městům může přinést vytoužené ovoce.

K hlavním výhodám patří především nízká cena. Mnozí se domnívají, že aplikace jsou drahou záležitostí, ale už dávno tomu tak není. Jaké jsou další výhody mobilních aplikací?

Mobilní aplikace jsou vhodné i na krizové hlášení

Chcete své zákazníky informovat s těmi nejaktuálnějšími novinkami v době, kdy má vaše provozovna nečekaně uzavřeno, například v souvislosti s nařízením vlády a karantény kvůli koronaviru?
Je pro obec či město důležité, aby občané věděli přicházející o přicházející povodni, hurikánu, uzavírce důležitých, vyhlášení stavu nouze a další krizové hlášení? Pomoci krátkých oznamovacích zpráv můžete jednoduše varovat obyvatele před událostmi, které by mohly způsobit ujmu na jejich zdraví.

Posílaní krizových notifikací

Krizové hlášení je způsob, jak prostřednictvím mobilní aplikace informovat všechny o tom, co se aktuálně děje, chystá a na co je dobré se připravit. Není to jen v době náhlé změny či krize, ale i na udržování pravidelné informovanosti.

Jak vytvořit mobilní aplikaci?

Zalíbily se vám mobilní aplikace? V takovém případě pravděpodobně uvažujete nad tvorbou vlastní mobilní aplikace. Už so promýšlíte rubriky, které bude aplikace ukrývat, jak bude uživateli užitečná nebo jak se bude lišit od konkurence. Máte v hlavě vizi a vzhled aplikace, už jen to realizovat. Při vytváření mobilní appky je ale nutné, aby byla vyvíjena jak pro operační systém iOS, tak pro operační systém Android, což není snadné. Právě naopak – je to poměrně složitá záležitost. I z toho důvodu to dělají jen specializované firmy, jako je právě APPKEE, která se zaměřuje především na informační a užitečné mobilní aplikace. Cílem je vytvořit mobilní aplikaci, která působí jednoduše, intuitivně a obsah lze snadno upravovat přes aplikaci nebo počítač.

Chcete taky vlastní mobilní aplikaci? Napište nám a my se vám ozveme.

Jaké mobilní aplikace jsme například vytvořili ?