Logo APPKEE

Zabýváme se vývojem mobilních aplikací pro Android a iOS

Mobilní aplikace jako efektivní součástí mobilního marketingu

Mobilní aplikace jako efektivní součástí mobilního marketingu

10.4.2020

Mobilní aplikace jako efektivní součástí mobilního marketingu

Jelikož se lidé stále více uchylují k mobilním telefonům, na nichž tráví podstatnou část svého volného času, marketingoví specialisté právě na mobilní telefony přesunují svou práci. Snaží se zákazníka či klienta oslovit skrze sociální sítě nebo skrze mobilní aplikace. Mimochodem, věděli jste, že právě mobilní aplikace jsou dnes efektivní součástí mobilního marketingu? Vytvořit si svou vlastní aplikaci může prakticky kdokoli, už to dávno není pravomoc jenom e-shopů. Dnes může vytvořit mobilní aplikaci i festival, muzeum nebo obec či město, které chce informovat občany o aktuálním dění. 

Pokud mluvíme o mobilním marketingu, mluvíme především o mobilních webech a aplikacích pro mobilní telefony. Jak jsme zmínili, právě mobilní aplikace jsou opravdu klíčovou součástí mobilního marketingu. 

Mobilní aplikace se dají použít takřka na všechno

Není tajemstvím, že mobilní aplikace se dají využít prakticky na cokoliv. I proto najdete v nabídce aplikace vytvořené na cokoli si vzpomenete. Firmy i nejrůznější světové organizace tímto způsobem šíří slávu značky, také ji dostávají tímto způsobem do povědomí a zvyšují si tím zisky. Je na každé společnosti, pro co se rozhodne, jestli bude mít mobilní aplikaci za účelem prodeje nebo za účelem zábavy či jestli bude vzdělávat. Aplikace mohou dodávat hudbu, mohou také dodávat obsah nebo třeba mapové podklady. 

Jak to udělat, aby se firma se svou mobilní aplikací blýskla

Pokud chce firma se svou mobilní aplikací zaujmout, měla by vsadit na aplikace na míru. V žádném případě by takové aplikace neměly vytlačit klasické mobilní stránky, ale měly by být něčím navíc, co bude zákazník používat s radostí. 

Někdy je však potřebné rozhodnout se, jestli se bude využívat mobilní aplikace nebo jestli se vsadí na mobilní web. Univerzální odpověď neexistuje, každý si toto dilema musí rozhodnout sám.

Zpět na stránku blog