Logo APPKEE

Zabýváme se vývojem mobilních aplikací pro Android a iOS

Jaké jsou vlastnosti a funkce mobilních aplikací?

Jaké jsou vlastnosti a funkce mobilních aplikací?

10.7.2019

Jaké jsou vlastnosti a funkce mobilních aplikací?

Představte si, jaký by to byl skvělý pocit, kdyby se uživatelům po vstupu na váš web z mobilního zařízení zobrazila nabídka “možnost stáhnout mobilní aplikaci”. Takový pocit můžete ostatně zažít i vy, vždyť i vy můžeme mít mobilní aplikaci na míru pro váš podnik. Mobilní aplikace jsou přece jen dnes označovány za nejmocnější marketingový nástroj současnosti, byla by chyba, kdyby nebyl tento mocný nástroj v rukou. Možná se však ptáte, jaké vlastnosti a funkce mobilní aplikace na míru vytvořené pro operační systémy Android a iOS mohou mít. Pro odpověď není třeba chodit daleko. 

Co všechno mobilní aplikace dokážou?

Mobilní aplikace toho umí opravdu hodně. K jejich hlavním výhodám patří využívání všech funkcí mobilního telefonu a jejich absolutní přizpůsobení se zařízení, do něhož jsou staženy. Mají celou řadu vlastností a funkcí. Zmiňme si proto ty nejzajímavější. 

Aplikace dokážou například předat jakoukoli formu vašeho obsahu. Prostřednictvím nich je možné pořádat různé soutěže, informovat uživatele o všech novinkách nebo o aktuálním dění, také je možné obchodovat - vše prostřednictvím fotografií. 

Další funkcí mobilních aplikací je možnost natáčet jakýkoli videomateriál podle libosti či získávat informace prostřednictvím formulářů přímo v aplikaci. 

Aplikace využívají služby GPS v telefonech, do nichž jsou staženy. Je možné do nich přidat tlačítka, díky nimž budete přímo propojeni se svými zákazníky. Taková tlačítka jsou obvykle “koupit, zavolat, poslat”. 

Už máte svou vlastní mobilní aplikaci?

Mobilní aplikace jsou tak investicí, která rozhodně není marná. Je určena opravdu všem. Nezáleží na tom, jestli vlastníte obchod s oblečením, e-shop, staráte se o chod muzea nebo pořádáte festival. Každému se může mobilní aplikace na míru hodit. 

Stejně tak se může hodit obcím a městům, které mohou prostřednictvím mobilní aplikace informovat občany o aktuálním dění v místě, kde žijí, či v blízkém okolí.

Zpět na stránku blog