Logo APPKEE

Zabýváme se vývojem mobilních aplikací pro Android a iOS

Jak šel čas s mobilními aplikacemi

Jak šel čas s mobilními aplikacemi

21.2.2020

Jak šel čas s mobilními aplikacemi

Mobilní aplikace jsou dnes něco, co je naprosto známého. Nenašli byste pravděpodobně člověka, který by si nebyl jistý tím, co je to mobilní aplikace nebo k čemu se mobilní aplikace využívají. Každý člověk má jisté mobilní aplikace stažené ve svém mobilním telefonu. Ovšem jen málokdo ví, jak se tato technologie či inovace, která je dnes označována za nejmocnější marketingový nástroj, vyvíjela. Prozraďme si proto, jak šel čas s mobilními aplikacemi. 

Co jsou to mobilní aplikace?

Pokud by se přece jenom našel člověk, který by nevěděl, co to mobilní aplikace jsou, pojďme si je ve zkratce rychle představit. Jedná se o softwarové aplikace, které jsou vytvořeny speciálně pro mobilní telefony, tablety nebo podobná zařízení. Při tvorbě mobilních aplikací se tvůrci snaží dosáhnout toho, aby došlo co nejvíce k využití možnost intuitivního uživatelského rozhraní a aby došlo k využití dotykového ovládání, které nabízí mobilní zařízení. Jinými slovy se snaží mobilní aplikaci vytvořit tak, aby využívala všechny nabízené funkce mobilního telefonu, což následovně mohou využít třeba marketingová oddělení pro propagaci e-shopu nebo konkrétního produktu. 

Jak šel čas s mobilními aplikacemi

Pojďme si však říct, jak šel s mobilními aplikacemi čas. I mobilní aplikace se samozřejmě nějakým způsobem vyvíjely a neustále se vyvíjí. Nejpoužívanější jsou aplikace pro operační systém Android a iOS.

Vůbec prvními mobilními aplikacemi byly aplikace, které pocházely od samotných výrobců mobilních operačních systémů. Výrobci mobilních operačních systémů totiž potřebovali najít praktickou metodu, jak by jejich uživatel prohlížel e-maily, zprávy, jak by telefonoval. A tak vznikly první aplikace, které jsou pro nás už tak samozřejmé, že je snad za aplikace nepovažujeme. Máme na mysli klasické ikony na displeji v telefonu, jako jsou Zprávy, Kalendář, Poznámky nebo Email. 

V průběhu let však začali lidé poptávat stále více rozmanitější spektrum aplikací. Programátoři tak začali vyvíjet aplikace, jaké známe dnes. Začalo to však klasickými mobilními hrami, firemními aplikacemi nebo aplikacemi, které využívají GPS.

Zpět na stránku blog