Logo APPKEE

Zabýváme se vývojem mobilních aplikací pro Android a iOS

Mobilní aplikace si uživatelé nemažou, ukázaly statistiky

Mobilní aplikace si uživatelé nemažou, ukázaly statistiky

30.5.2020

Mobilní aplikace si uživatelé nemažou, ukázaly statistiky

Zatímco někteří stále váhají nad pořízením mobilních aplikací, někteří mají naprosto jasno a žádají o vytváření mobilních aplikací na míru. Ti dělají ostatně dobře, jelikož mobilní aplikace jsou dnes považovány za nejmocnější marketingový nástroj a lídrům společností (a nejen jim) hrají do karet a přináší vytoužené ovoce v podobě vyšších zisků a vracejících se zákazníků. Pokud nad mobilními aplikacemi stále uvažujete, měli byste zaregistrovat nedávnou statistiku, která prokázala zajímavou věc. Víte, jakou?

Až 95% uživatelů si aplikace po stažení nesmaže

Pokud jste si mysleli, že uživatelé mobilní aplikace mažou, když je například otravují svými notifikacemi či podobně, není tomu tak. Nedávné statistiky prokázaly, že si uživatelé aplikace po jejich stažení už nesmažou. Aplikace, i když se nepoužívají, si ponechává v aplikaci až 95 procent uživatelů chytrých telefonů.
Dalo by se tedy říct, že díky tomuto zjištění jsou aplikace stále na dosah ruky zákazníka a je zde velká pravděpodobnost, že se k nim dříve neb později zase vrátí. Navíc mnohdy se stává, že se aplikace otevřou nechtíc, tudíž i náhoda často přeje tomu, aby uživatelé aplikace znovu zaregistrovali.

Další klady mobilních aplikací

To, že si aplikace drtivá většina uživatelů nemaže, je jen jeden z mnoha kladů mobilních aplikací. Aplikace však v sobě mají ukrytých řadu dalších kladů. Například toho umí daleko více než jenom responzivní weby. Například mohou být spojené s chatem, tudíž mohou informovat zákazníka při prohlížení aplikace. Mohou obsahovat aplikace nebo mapy, které se uživatelům taktéž často hodí. Mohou být v nich zabudovány tedy i trochu náročnější funkce.
Kromě toho je velkou výhodou fakt, že lze mobilní aplikace do jist míry používat i v off-line režimu. Projíždět si je můžete i bez připojení k internetu, jen aktualizace pak musí proběhnout s internetem. Tento klad přispívá k vyšší uživatelské spokojenosti.

A co je další výhodou mobilních aplikací? Že ovládání mobilní aplikace je příjemnější než hledání informací na webu. Aplikace sází na intuitivní ovládání.

Zpět na stránku blog