Logo APPKEE

Zabýváme se vývojem mobilních aplikací pro Android a iOS

Proč se e-shopům vyplatí mobilní aplikace?

Proč se e-shopům vyplatí mobilní aplikace?

24.7.2020

Proč se e-shopům vyplatí mobilní aplikace?

Mobilní aplikace jsou dnes označovány za nejmocnější marketingový nástroj současnosti. To ostatně potvrzují také statistiky, které říkají, že v každém mobilním telefonu je průměrně staženo kolem pětatřiceti aplikací. Každý den se jich v App Storu během jedné minuty stáhne i padesát tisíc. A dokonce bylo prokázané, že k mazání aplikací dochází jen v minimum případech. Proč toho tedy nevyužít ve svůj prospěch? Například e-shopy z toho mohou těžit. 

Jenže právě internetové obchody čili e-shopy si pokládají otázku, jestli jsou mobilní aplikace pro ně stále tím dobrým řešením, jestli i po dlouhých letech do mobilních aplikací na míru investovat a nechat si je vytvořit společností APPKEE. Jelikož jsou mobilní aplikace stále mocným marketingovým nástrojem, pak ano - stále je investice do mobilních aplikací skvělým krokem. 

Mobilní aplikace usnadňují zákazníkovi nákup

První a zásadní výhodou mobilních aplikací pro e-shopy je to, že usnadňují jak první, tak i opakovaný nákup. V mobilních aplikacích jsou nákupy daleko snazší, rychlejší a přehlednější, což zákazník určitě ocení. Navíc je to způsob, jak nakoupit bez přihlášení, bez registrace, také bez použití klávesnice. Aplikace veškeré údaje vyplňuje sama. 

Mobilní aplikace využívá chytré funkce telefonu

Za další výhodu mobilních aplikací lze považovat i to, že mobilní aplikace využívají chytré funkce chytrých telefonů. Například čárové kódy stačí naskenovat s pomocí fotoaparátu, nemusí se zdlouhavě opisovat číslo kódu. Nebo při využívání GPS při zapnuté aplikaci vám automaticky najedou nejbližší místa vhodná k odběru zboží. Není třeba nic zadávat a vyplňovat. 

Mobilní aplikace upozorňují, i když nejsou používány

Dostávat informace o výprodejích, dopravě zdarma nebo o zbylém zboží v košíku nemusíte jenom při zapnuté a používající se aplikaci. Díky notifikacím vás bude aplikace informovat sama, i když zrovna nebrouzdáte její nabídkou.

Zpět na stránku blog